Fakta, modely
Projekty
Kupujete Porsche?
Moje targa '79

Wallpapery a fotky

Dobové materiály
Diskusní fórum
Odkazy
Literatura
Kontakt (email)
 
Auta na prodej

Odznak Porsche na kapotě

Výměna znáčku na kapotě je jednou z nejjednodušších věcí, které si můžete na svém autě udělat.

Potřebujete k tomu nový znak. Ten se dá koupit na mnoha místech a rozdíl je v ceně. Zkuste Porsche Inter Praha. Tam jej mají tuším něco pod dva tisíce korun, možná i víc.

Pokud se vám cena bude zdát vysoká, podívejte se po ebay (ebay.com nebo ebay.de). Zadejte "porsche crest" nebo "wappen". Nutno ale počítat s poštovným, takže se vyplatí objednat si těch součástek víc najednou. Krpomě erbu se podívejte také v jakém stavu je ta gumová podložka, jestli není už zpuchřelá nebo popraskaná. Dá se objednat spolu s erbem.


Obrázek pochází z knihy 101 Projects for Your Porsche 911 viz sekce Literatura

Pak budete potřebovat také dvě matky, pokud ty vaše stávající jsou už jeté. Na připevňování podobných věciček používá porsche tzv. "Speednut", což je plechová matka ve tvaru šestihranného klobouku a uvnitř s nějakou plastovou výplní. Takový speednut se prý má použít jenom jednou a pak nahradit za nový. Nevím, mě fungují ty originální naprosto bez problému i nadále. Záleží na vás, matka nevyjde na víc než na dvacku, tuším.

Odznak se odšroubuje z vnitřní strany přední kapoty. Jsou tam dvě kruhové díry v plechu, těsně vedle zámku kapoty. Potřebujete trubkovou osmičku nebo ořech na tyčce (stačí běžné nářadí v plastovém kufříku od číňana). Dejte si pozor, ať vám matka nespadne někam dovnitř do té kapoty, jak je tam dvojitá. Fakt nevím, jak byste jí pak odtamtud lovili...

Nasadit nový emblém není problém. Je to přesně obrácený postup.

 

Diskuse a reakce na článek

zpět