Obsah fóra www.Porsche.un.cz www.Porsche.un.cz
Web o Porsche 911

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Koupě 911

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra www.Porsche.un.cz -> Koupě (sháním díly, auto, apod.)
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Paul

PříspěvekZaslal: út Kvě 12, 2015 7:33 pm    Předmět: Koupě 911 Citovat

Zdravím,jsem tu nový,chtěl bych koupit nějakou 911,ale jelikož jsem socka a nechci se zadlužovat,nezbývá mi nic jiného,než jít do 996.Což mi ale nevadí.Mám jich několik v merku,jak tady,tak i na Mobile.de.Okolo 600 tisíc cena.Co mne spíše zaráží je,kolik těchto aut už má vyměněn motor při malém nájezdu,někdy i v rámci záruky!Vím,že u sportovních aut je životnost motorů nižší,ale výměna po 60 tisících km?Ví někdo,kde je problém?Na co si dát pozor při koupi?Co je slabina těchto motorů?Snad Nicasil,co se vydře?Nikde na fóru jsem zatím odpověď nenašel.Dík.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sm33C

PříspěvekZaslal: út Kvě 19, 2015 8:39 am    Předmět: Citovat

Nejčastější závady na motoru co vím u téhle generace jsou selhávající IMS, úniky oleje kolem RMS, odcházející Air oil separator. Osobně bych doporučoval vzít si na prohlídku někoho kdo ti auto prověří, ideálně s Porsche diagnostikou. Já to neudělal a dost litoval...

Z uvedených závad je nejzávažnější IMS, je to jedna z častých příčin výměn motoru.
Paul

PříspěvekZaslal: pá Kvě 22, 2015 10:57 pm    Předmět: Citovat

Děkuji za odpověď.Už to mám doma,kupoval jsem bez odborníka.Myslím,že odborníků v Čechách bude jak šafránu,když vidím počet uživatelů tohoto fóra.Vzhledem k poloze ložiska si myslím,že když bude slyšet,tak to bude opravdu těsně před totální destrukcí motoru,takže ani odborník to neodhalí,když to nebude tento případ.
Proč jsi litoval?Co jsi měl za problém? Surprised
gilles

PříspěvekZaslal: st Kvě 27, 2015 9:06 pm    Předmět: Citovat

Ahoj,996 měla problém netěsného gufera kliky(u spojky)problémy v uložení pohonu vaček,přidíral a lágroval se šestý válec v pravo v zadu(k převodovce).U toho bude na vině absence odděleného mazání.Mělo jen turbo 996.Při svižném zatáčení nejlépe na okruhu...je konec.Projevuje se to cvakáním.Čeští mistři tomu říkají......chce to jen seřídit ventily,nebo jen vadný hydroštel.Na Porsche dost zásadní závady.Proto je to nejméně oblíbený model a ne kvůli vzhledu.Tak snad jsi měl šťastnou ruku.Přilož taky foto,ať se máme na co koukat.Gilles
Paul

PříspěvekZaslal: čt Kvě 28, 2015 6:18 pm    Předmět: Citovat

Z toho,co tu bylo uvedeno,to se budu normálně bát to nastartovat Laughing Což simering na klice beru jako prkotinu,ale to ložisko na pomocné hřídeli rozvodů,které jde jen těžko včas odhalit,to je ten největší problém.Mám zkušenosti s vzducháčema a taky měly všelijaké mouchy.Ne však tohoto ražení Sad Motůrek běží hezky,ale budu to muset co nejdřív řešit preventivně.Jen doufám,že to ještě ty dva tři tisíce km do podzima vydrží.Hlavně jsem se zhrozil,když jsem zjistil,že předchozí majitel tam lil Castrol Shocked Ten musí co nejdřív pryč.Foto jsem ještě žádné nedělal,ale všiml jsem si,že tu na fóru stejně fotky moc nejsou. Wink
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra www.Porsche.un.cz -> Koupě (sháním díly, auto, apod.) Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: